• Telefon: 0212 361 0000
  • serhat@serhatbilgisayar.com

Alarm Sistemleri Satış ve Uygulama

İşyerinizin ve evinizin güvenliği için 7/24 kaydeden güvenlik alarm sistemleri aynı zamanda gerçek zamanlı olarak görüntüyü cep telefondan, bilgisayaranda, tabletten ve televizyondan izleme imkanı sunmaktadır. Güvenlik alarm sistemleri sadece hırsızlar için değil, işyerinizde oluşabilecek hasarlarında sigorta firmasına iletmenizde kolaylık sağlıyacağı bir sistemdir.

Apartmanlara güvenlik alarm sistemleri, işyerlerine güvenlik alarm sistemleri kurlumu. Analog güvenlik alarmları, ip güvenlik alarmları, analog hd güvenlik alarmları satışı montajı ve teknik servisi firmamız tarafından sağlanmaktadır. 

Her işletmeye yada konuta göre bütçenize göre çözümler sunan firmamız, yeni kurdmuş olduğu ve daha önce kurulmuş olan güvenlik alarm sistemlerinde cep telefonundan, tabletten, bilgisayardan veya televizyondan uzaktan izleme ile iligi ayarlarınızıda yapmaktadır. Bunun yanı sıra arızalı alarmlarınızın tamiri, tamiri mümkün olmayan alarmlarınınız yenisi ile değiştirilmesi işlemi escom bilişim ve teknoloji hizmetleri tarafından verilmektedir.

Ücretsiz güvenlik alarmsı keşfi ve projelendirme hizmeti için bizi arayın!

Alarm sisteminde en üst seviyede performans sağlayabilmek için öncelikle kullanılacak ürünlerin ve tasarlanacak sistemin ofis ve ya işyerinize uygun ve güvenlik ihtiyacını tam karşılıyor olması gereklidir. Bununla bağlantılı olarak seçilen alarm sistemi ürünlerinin doğru şekilde montajı yapılmalı ve Alarm İzleme Merkezine gönderilen sinyallerle testlerinin yapılması gereklidir. Alarm Sistemi kurulumundan sonra hergün düzenli olarak gelecek test sinyalleri ile Alarm takip merkezi tarafından sistem sürekli kontrol edilmelidir. Takılacak Alarm Sisteminde malzeme kalitesinin yüksek olması, satış öncesi ve satış sonrası teknik destek çok önemlidir. 

Hırsız alarm sistemlerinin sorunsuz ve uzun yıllar çalışması için, alarm sistemiyle birlikte kullanılan yardımcı malzemelerin büyük önemi vardır. Örneğin kullanılan yanlış bir kablo, kurulumdan bir süre sonra sistemin asılsız alarm vermesine sebep olabilir. Asılsız alarmların bir başka sebebi de, bilinçsiz kişilerce kurulan sistemlerde kullanılan algılayıcıların yanlış yerlerde ve yanlış özelliklerde kullanılmasıdır. 

Alarm sistemlerinde kullanılan başlıca aparatlar şunlardır.

Alarm Paneli
Alarm sistemimizin tüm fonsiyonlarının programlandığı paneldir. Dedektör ve siren üniteleri bu panele kablolu ya da kablosuz bağlanarak alarm sistemini oluşturur. 

Tuş Takımı 
Alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Alarm sistemlerini şifre tuşlayarak kurmak ve devreden yine aynı şekilde çıkarmak şifre ünitesi üzerinden yapılır.

Hareket Dedektörü
Isı yayan belli bir orandaki canlıların hareketini algılayan dedektördür. 

Siren (harici ve dahili)
Alarm durumlarında, yükses ses kalitesiyle çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dahili olmak üzere 2 şekildedir. Harici sirenimiz mekanın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak, hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekandaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalmasını gerçekleştirir. 

Manyetik Kontak
Manyetik kontaktör kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır. 

Panik Butonu
Acil durumlarda, manuel alarm vermek için gerekli alana kurulmuş cihaz tipidir. Kullanıldığı anda gözetim merkezimize direkt olarak ”acil yardım” çağrısı yapılmasını sağlar.

Gaz Dedektörü
Belli bir oranda yayılmış gazların yoğunluğunu algılar, gaz kaçağı, gaz sızıntısı gibi durumlarda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu olmasa dahi, 24 saat aktiftir, çalışır.

Duman Dedektörü
Yine belli bir orandaki duman yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman dedektörü de sistem kurulu olmasa dahi, 24 saat çalışır, aktiftir.

Her Zaman Size Özel Hizmetler ve Çözümler Üretiyoruz.